ET EN

Hariduslikel eesmärkidel on filmide laenutamine tasuta. Filmide lingid aeguvad 30 päeva pärast. Soovitame enne linastust filmi vaadata, sest filmide kvaliteet varieerub vastavalt seadmele. Palume, et kasutaksid oma filmiseansi reklaamimisel/välja kuulutamisel/võimalusel ka koha peal meie ja meie sõprade logosid, et saaksime oma toetajatele näidata, et Mondo filmid jõuavad õigete inimesteni õigetel hetkedel. ÕPETAJALE: Kaugõppes filmi vaatamiseks ei pea iga õpilane end maailmakooli kasutajaks registreerima. Piisab sellest, kui õpetaja vormistab filmi tellimuse ja jagab õpilastega linki kinnituskirjast. (Vt lahter "Jagamise link")

Kanahullus

(2007)

See film näitab, kuidas üleilmastunud majandus võib Aafrikas kohaliku tootmise hoopis hävitada. Tuues näiteks kanaliha tootmise ja sellega kauplemise, näitab filmi autor, kuidas Euroopas ülejäänud kanaliha külmutatakse ja eksporditakse Kesk-Aafrikasse. Kõik oleks justkui korras: Euroopa saadab oma kanakoivad suhteliselt vaesesse Aafrikasse. Kamerunis aga jälgib filmi autor, millistes tingimustes liha turgudel müüakse, ja kuidas kohalik ettevõtja, kes äri alustamiseks Euroopa arenguabifondidest starditoetust on saanud, Euroopa odavate kanakoibade pärast pankrotti läheb.

Marcello Faragi

Belgia