ET EN

Iga hea abielu algab pisaratega

(2007)

Ida-Londoni moslemi neiu Shahanara vahetab oma roosad liibukad sari vastu, et kohtuda lennujaamas oma abikaasaga. Nad on varem kohtunud vaid korra – Shahanara Bangladeshi perekonna korraldatud pulmas. Tüdruk nõustus pulmadega vaid seetõttu, et püüab parandada lahkhelisid oma isaga, kes tüdruku tema läänelike kommete tõttu perekonnast välja heitis. Samal ajal valmistatakse Shahanara pühendunud moslemist õde Hashnarat ette tema korraldatud pulmadeks, milleks ta end 19-aastaselt veel sugugi valmis olevat ei tunne. Perekonna lähedase sõbra filmitud dokumentaal lahkab universaalset teemat – armastust, aga vaatab ka kahe põlvkonna Briti Bangladeshi perekonna erimeelsusi. Film võitis 2007. aastal RAI filmi auhinna.

Filmi saab inglisekeelsena vaadata ka internetist:

Simon Chambers

Suurbritannia, Bangladesh