Hariduslikel eesmärkidel on filmide laenutamine tasuta. Filmide lingid aeguvad 30 päeva pärast. Soovitame enne linastust filmi vaadata, sest filmide kvaliteet varieerub vastavalt seadmele. Palume, et kasutaksid oma filmiseansi reklaamimisel/välja kuulutamisel/võimalusel ka koha peal meie ja meie sõprade logosid, et saaksime oma toetajatele näidata, et Mondo filmid jõuavad õigete inimesteni õigetel hetkedel. ÕPETAJALE: Kaugõppes filmi vaatamiseks ei pea iga õpilane end maailmakooli kasutajaks registreerima. Piisab sellest, kui õpetaja vormistab filmi tellimuse ja jagab õpilastega linki kinnituskirjast. (Vt lahter "Jagamise link")

Favela Rising

(2005) 36 rahvusvahelist filmiauhinda võitnud film räägib faveladest – Rio de Janeiro slummidest, kus tänavail tulistavad teismelised narkodiilerid ja kartellide vaheline sõda on igapäevane reaalsus. Keegi ei jää puutumatuks ja miski ei ole püha.

Kirjeldus

36 rahvusvahelist filmiauhinda võitnud film räägib faveladest – Rio de Janeiro slummidest, kus tänavail tulistavad teismelised narkodiilerid ja kartellide vaheline sõda on igapäevane reaalsus. Keegi ei jää puutumatuks ja miski ei ole püha. Kuidas tulla välja olukorrast, kus ööd ööde järel mööduvad kuulates laske ja inimeste karjumist? Mida teha, politsei laseb su oma venna maha? Kelle poole pöörduda, kui kogu maailm on sinu linnajaole selja pööranud? Kuidas reageerida, kui lapsed räägivad: “Kui ma suureks saan, siis saab minust narkoparun”? Film näitab, kuidas endine narkodiiler Anderson Sa hakkab olukorda läbi muusika parandama. Koos teiste aktiivsetega alustatakse AfroReggae liikumist, mis hõlmab endas nii roots reggaet, souli, hip-hopi, tantsu- ja trummkursuseid kui ka tasuta kontserte. Liikumine kogub populaarsust ja olukord favelas paraneb märgatavalt, kuna muusika ühendab kõiki olenemata vanusest, uskumustest, nahavärvist või elukohast.

Lisainfo:

http://www.favelarising.com/
http://libcom.org/library/i-favela-rising-i-dir-jeff-zimbalist-matt-mochary-2006-film-review-tom-jennings
http://www.newint.org/columns/media/books/2006/06/01/afroreggae/

Lisainfo

Pikkus

80 min

Aasta

2005

Autor

Matt Mochary, Jeff Zimbalist

Riik

Brasiilia

Subtiitrid

Formaat

Internetist vaadatav

Vanusegrupp

13-16, 16+

Otsing

Sorteeri

Subtiitrid

Vanusegrupp