ET EN

Hariduslikel eesmärkidel on filmide laenutamine tasuta. Filmide lingid aeguvad 30 päeva pärast. Soovitame enne linastust filmi vaadata, sest filmide kvaliteet varieerub vastavalt seadmele. Palume, et kasutaksid oma filmiseansi reklaamimisel/välja kuulutamisel/võimalusel ka koha peal meie ja meie sõprade logosid, et saaksime oma toetajatele näidata, et Mondo filmid jõuavad õigete inimesteni õigetel hetkedel. ÕPETAJALE: Kaugõppes filmi vaatamiseks ei pea iga õpilane end maailmakooli kasutajaks registreerima. Piisab sellest, kui õpetaja vormistab filmi tellimuse ja jagab õpilastega linki kinnituskirjast. (Vt lahter "Jagamise link")

Aitäh vihma eest

(2017) Viie aasta eest hakkas Keenia farmer Kisilu filmima oma pere ja küla elu, et dokumenteerida kliimamuutuste mõju nende kogukonnale. Ühe tugeva tormi järel ristuvad tema teed Norra dokumentaalfilmitegijaga, kellega koos areneb Kisilu perepeast kogukonnajuhiks ja rahvusvaheliseks kliimaaktivistiks.

“Aitäh vihma eest” käsitleb paljusid kliimamuutuste ja kliimaõiglusega seotud katsumusi nagu linnastumine, sooline võrdõiguslikkus, haridus, joogivee kättesaadavus, kliimapõgenikud ja kohanemine.

Kisilu on põllupidaja Keenias, kes on viimase viie aasta jooksul filminud oma perekonna ja küla elu ning seeläbi dokumenteerinud kliimamuutuste mõju nende kogukonnale. Filmis näeme keskkonamõjusid nagu üleujutused, põuad ja tormid, aga ka kliimamuutuste varjatud ja pikaajalisemaid tagajärgi: küladest linna kolivad mehed ja naised, laste katkenud kooliteed ning pinged perekonnaliikmete vahel. Peale seda, kui torm tema kodu hävitab, algatab Kisilu kogukonnaliikumise, mis aitab tõsta teadlikkust kliimamuutuste kohta ning õpetab põllupidajatele säästlikke põllumajanduspraktikaid äärmuslike ilmastikuoludega toimetulekuks. Aja jooksul tema teadmised ja  kogemused süvenevad ning lisaks oma piirkonna põllupidajate harimisele viib ta oma sõnumid ka ÜRO kliimakõnelustele Pariisi, COP21 konverentsile. Sealsete poliitiliste ning majanduslike mängude keskel joonistub välja eriti tugev kontrast rohujuure tasandi aktivistide ning rahvusvaheliste suurkontsernide huvide vahel. Kisilu perspektiiv kliimakonverentsilt toob eriti selgelt esile kliimamuutuste mõju haavatavatele kogukondadele ning kliimaõigluse eest võitlemise tähtsuse.

Autor:

Julia Dahr, Kisilu Musya