Hariduslikel eesmärkidel on filmide laenutamine tasuta. Filmide lingid aeguvad 30 päeva pärast. Soovitame enne linastust filmi vaadata, sest filmide kvaliteet varieerub vastavalt seadmele. Palume, et kasutaksid oma filmiseansi reklaamimisel/välja kuulutamisel/võimalusel ka koha peal meie ja meie sõprade logosid, et saaksime oma toetajatele näidata, et Mondo filmid jõuavad õigete inimesteni õigetel hetkedel. ÕPETAJALE: Kaugõppes filmi vaatamiseks ei pea iga õpilane end maailmakooli kasutajaks registreerima. Piisab sellest, kui õpetaja vormistab filmi tellimuse ja jagab õpilastega linki kinnituskirjast. (Vt lahter "Jagamise link")

5800 kilomeetrit koolini

(2017) „5800 kilomeetrit koolini”, mis näitab Mondo Tarkusefondi abil Ghanas, Kongo külas koolis käiva lapse argipäeva läbi Eesti lapse silmade. Saate materjal võeti üles käesoleva aasta oktoobri lõpus, kui näitlejanna Elina Reinold käis koos oma poja Jakopiga külas enda toetuslapsel Richardil. 

Kirjeldus

Eesti, 28 min

„5800 kilomeetrit koolini”, mis näitab Mondo Tarkusefondi abil Ghanas, Kongo külas koolis käiva lapse argipäeva läbi Eesti lapse silmade. Saate materjal võeti üles käesoleva aasta oktoobri lõpus, kui näitlejanna Elina Reinold käis koos oma poja Jakopiga külas enda toetuslapsel Richardil

Eesti poiss Jakop on 8-aastane ja käib 2. klassis. Ghana Kongo küla poiss Richard on aga 10-aastane ja käib 3. klassis. Kahe poisi koole lahutab linnulennult 5800 kilomeetrit. Kui suur on aga vahe Eesti ja Ghana koolilaste võimaluste ning unistuste vahel? MTÜ Mondo vahendusel Richardi kooliteed toetav näitleja Elina Reinold käis koos poja Jakopiga vaatamas, kuidas õpib orvuks jäänud Richard ja kuidas käib keskkoolis Linda, kelle ema on kohalik nõid. 


Film sobib vaatamiseks kõikidele vanuserühmadele.
 

Lisainfo

Aasta

2017

Pikkus

28

Autor

Mati Kark

Formaat

Internetist vaadatav

Subtiitrid

Riik

Eesti, Ghana

Vanusegrupp

10-13, 13-16, 7-10

Otsing

Sorteeri

Subtiitrid

Vanusegrupp