Eelteade: Mondo korraldab 2020/2021. õppeaastal kliimamuutuste teemalise õpilaskonkursi

Kliima soojenemine ja sellest tingitud suured muutused kogu maailma elukorralduses, majanduses, poliitikas ja ökosüsteemides on see, mille poolest meie põlvkonda kunagi mäletatakse. Igapäevaselt puutume kokku aina hirmuäratavamate faktide ja teadmistega kliimamuutuste pöördumatust mõjust meie elukeskkonnale. Selles olukorras on tihti keeruline otsustada, kuidas selle kõigega suhestuda – mida me märkame ja tunneme, kuidas reageerime ja milliseid muutusi ise loome.

Kutsume 16-19-aastaseid noori osalema loovkonkursil, mis otsib vastuseid-peegeldusi kliimamuutuste teemale:

Mis toimub sinu ümber? Millises maailmas me elame täna? Mida sa märkad? Kuidas kliimamuutused sinu elu mõjutavad, kuidas mõjutavad teisi maailma elanikke? Mida sa teed ja peaksid tegema kliimamuutuste pidurdamiseks? Kuidas tuua teadmine kliimamuutuste tõsidusest kõigi inimesteni? Milline on meie maailm paarikümne aasta pärast? Millist tulevikku sa tahad? Mis on sinu sõnum maailmale?

Ootame õpilaskonkursile kliimamuutuste teemat käsitlevaid loovtöid. Loovtöö formaat ei ole piiratud. Osaleda võib fotoseeria, muusikavideo, maali, lühifilmi, koomiksi, tänavakunstiteose, lavastuse, lühijutu, kudumi, luuletuse, podcasti vms-ga. Loovtööle lisaks ootame osalejatelt 2-3-leheküljelist selgitust kontseptsiooni kohta ja tööprotsessi kirjeldust.

Konkursil saavad osaleda 16–19-aastased Eestis elavad noored. Konkursitöö võib teostada ka 2-3 liikmeliste gruppidena.

Konkursi parimatele on auhinnaks võimalus osaleda suvel 2021 Austrias toimuvas noorte kliimalaagris või One World filmifestivalil Tšehhis. Osalemis- ja reisikulud katab MTÜ Mondo projektist 1Planet4All, mida kaasrahastab Euroopa Komisjon ja Eesti Välisministeerium arengukoostöö ja humanitaarabi vahenditest.

Töö esitamise tähtaeg 31.märts 2021

Lisainfo alates 10.augustist 2020 maailmakool.ee veebilehel.

Logod Eesti Arengukoostöö Euroopa Liit