31.03.09

Maailmahariduse suvekool toimub jälle juuni lõpus

Jaan Tõnissoni Instituut ja Humana Estonia korraldavad projektide “Vaata ja muuda” ning “Solidaarne kool” raames järjekorras teise Eesti maailmahariduse suvekooli Võsul Männisalu puhkekeskuses 29.06 – 01.07 2009.

Suvekool avab maailmahariduse mõistet ning räägib haridusest maailmas. Seekordses suvekoolis lahkame ka demokraatlike ja autokraatlike režiimide eripärasid, näiteks tuleb vaatluse alla autokraatia Euroopas ja demokraatias Aafrikas. Räägime ka tarbimisest ning kaubanduse rollist riikide arengus. Teemadega tutvutakse “Vaata ja muuda” projekti dokumentaalfilmide, filmipõhiste õppematerjalide ning “Solidaarse kooli” õppematerjalide kaudu.

Loomulikult on suvekoolis külalisi nii Eestist kui mujalt maailmast. Samuti tutvustatakse partnerkoolide leidmise võimalusi ning osalemisvõimalusi rahvusvahelistes kampaaniates.

Oodatud on kõikide ainete õpetajad, sest maailmast saab rääkida Sotsiaalainetele lisaks nii kunsti- kui kehalise kasvatuse tunnis, füüsikast ja matemaatikast rääkimata!

Suvekool ja õppematerjalid on osalejatele tasuta. Täpsem kava ning esinejate nimekiri avaldatakse maailmakool.ee kodulehel maikuus.

Johanna Helin
Jaan Tõnissoni Instituut