28.05.09

Kutsu kooli, noortekeskusesse või noortelaagrisse külalisi Aafrikast!

Juunis on teil võimalus rikastada koolipäeva või noorte tegevusi põnevate külaliste ja tõsiste teemadega. Maailmakoolil on külas kaks Aafrika erinevatest piirkondadest pärit õpetajat, kes on valmis teile külla tulema ja vastama kõigile küsimusele, mida tekitab sõnapaar „Aafrika“ ja „haridus“. LAVist pärit Paul Senosi on töötanud 15 aastat Kaplinna agulikoolides ning Ghanast pärit õpetaja Eric Boamah Ghana külakoolides.

Teemasse sissejuhatuseks võite vaadata dokumentaalfilmi ‘LOOTUST TESTIDES’ (Testing Hope: Grade 12 in the New South Africa) (2007). Film räägib sellest, kuidas Lõuna-Aafrika Vabariigi 12. klassi õpilased valmistuvad lõpueksamiteks, lootes headele tulemustele, mille abil püütakse vaesuse lõksust välja saada. Vaata ja aruta koos külalistega, kuidas ebavõrdne juurdepääs haridusele mõjutab Aafrika noorte tulevikku.

Külalistega saad kontakti aadressil johanna@jti.ee