03.06.11

Eesti lapsed näitavad solidaarsust Jaapani koolidega

Eesti UNESCO ühendkoolide võrgustiku õpilased saadavad sel nädalal Jaapani koolidele suure hulga enda tehtud postkaarte, märgiks, et nende mõtted on  tsunami ja tuumakatastroofi üle elanud Jaapaniga. Postkaarte saadab kokku seitse ühendkooli ning laste kaartide sõnumiks on lootus.

Märtsis Jaapanis toimunud tsunamis said kannatada rohkem kui 7000 kooli. Ühest koolist viis hiidlaine kaasa 70%  õpilastest. Ohvreid oli ka mitmetes teistes koolides ning mõned ellujääjad kaotasid kõik – vanemad, sõbrad, kodumaja ja kooli. Mõned lapsed elavad endiselt ajutistes laagrites.

Kaartide saatmine on osa UNESCO ühendkoolide “Kizuna” kampaaniast. “Kizuna” tähendab jaapani keeles “solidaarsust” või “sidet”. Kaartidega tahavad Eesti lapsed saata Jaapanisse sõnumi, et katastroofis kannatanud lapsed pole unustatud. Kaardid jagatakse koolilastele ja õpetajatele nendes piirkondades, mis said tsunamis kahjustada.

Üleilmne UNESCO ühendkoolide võrgustik alustas oma tegevust juba aastal 1953 ning tänaseks kuulub võrgustikku rohkem kui 8500 haridusasutust 176 riigist.  Eestis võrgustikus on sellel õppeaastal 23 kooli. Võrgustik töötab tänu pühendunud õpetajatele, kes soovivad oma õpilastele anda lisaharidust ja  avardada laste  maailmavaadet.

Rohkem infot UNESCO ühendkoolide kohta: http://www.unesco.ee/hariduse-alune-menuu/