12.08.14

„Koomiksid võrdsuse heaks“ valiti Kultuuridevahelise Innovatsiooni Auhind 2014 finalistiks

ÜRO Tsivilisatsioonide Allianss (UNAOC) koostöös BMW grupiga avaldas 11 finalisti, kes kandideerivad Kultuuridevahelise Innovatsiooni Auhind 2014 tiitlile. Nende seas pääses finaali ka Eesti osalusega projekt „Koomiksid võrdsuse heaks“ (Comics for Equality).

Kokku laekus auhinnale üle 600 projekti, rohkem kui 100 riigist üle maailma. „Koomiksid võrdsuse heaks“ projekt toimub viie riigi vabaühenduste koostöös: Itaalia, Bulgaaria, Eesti, Rumeenia ning Läti. Eestis veab projekti MTÜ Mondo.

„Sellise auhinna finalistide hulka jõudmine on väga suur tunnustus. „Koomiksid võrdsuse heaks“ projekti eesmärk on olnud tuua koomiksite kaudu inimesteni immigrantide lugusid. Kõikide koomiksite autoriteks on kunstnikud, kellel on sisserändaja taust, “ selgitas projekti Eesti koordinaator Diana Tamm.

Projekti raames on valminud koomiksikataloogid ning käsiraamatud, kuidas neid kasutades viia läbi õpitubasid ja koolitunde rände ja kultuuridevahelise suhtluse teemadel. Lisaks on parimatest koomiksitest koostatud näitus, mida esimest korda oli võimalik näha aprillikuus Tallinna Ülikoolis. Kõiki projekti käigus valminud materjale saavad huvilised laenutada MTÜ-st Mondo. Koomiksid ja väljaanded on üleval ka projekti veebilehel www.comix4equality.eu. Näitust saab kooli tellida siit ning näituse katalooge ning käsiraamatuid siit.

Kultuuridevahelise Innovatsiooni Auhinda antakse välja alates aastast 2011. Auhinda antakse mittetulundusühingutele, kes loovad innovaatilisi lahendusi, et tekitada dialoogi ja tõsta laiemat kultuuridevahelist teineteise mõistmist.

Võitjad kuulutatakse välja 28. augustil UNAOC foorumil Balil, Indoneesias.

„Koomiksid võrdsuse heaks“ projekt kestab 2012.a. novembrist 2015.a. jaanuarini. Projekti on rahaliselt toetanud Euroopa Liit „Põhiõigused ja Kodakondsus“ programmist.

Lisainfo:
Veronika Svištš