08.02.12

9.- 11. märtsil toimuv ÜRO simulatsioon tutvustab koolinoortele võrdõiguslikkust ja inimõiguseid

ÜRO simulatsiooni korraldavad üheskoos UNESCO ühendkoolide võrgustik, MTÜ Mondo Maailmahariduse keskus ning Tegusad Eesti Noored. Simulatsiooni üleüldiseks peateemaks aastatuhande arengueesmärgid ning simulatsiooni eesmärgiks koolinoortele nende olemust tutvustada. 2012. aasta kevadel (09.-11.03.2012) toimuva simulatsioonil arutletavateks teemadeks on inimõiguste tagamine põgenikele ning migrantidele ning soolisuse võrdsuse tagamine poliitikas ja marginaliseeritud gruppidest pärit naiste turvalisus. Ürituses osalevad noored 15 koolist üle Eesti, kellel on huvi välispoliitika, diplomaatia ning arengukoostöö vastu.

Lisainfo ja õppematerjalid: yrosimulatsioon2012.blogspot.com

Ürituse sisulisesse külge panustavad ka Välisministeerium, Eesti Inimõiguste Instituut ning MTÜ Serve The City.