Info

Kalendris on ÜRO teemapäevad. Päevasissekandest leiab lühikese selgituse päeva taustast, maailmahariduslikke tegevusi ning filmisoovitusi. Teemad annavad võimaluse rääkida meie väärtustest ja hoiakutest ning neid kujundada. Iga tähtpäeva juurde saab enda jaoks kirjutada märkusi, mis on kättesaadavad ainult kirjutaja veebilehitsejas.

Täiendame kalendrit jooksvalt – lisame päevade juurde väiksema- ja suuremamahulisi projekte, mida on vahva kas osana koolitööst või eraviisiliselt ellu viia. 

Samade päevadega Maailmahariduse kalendri saab lisada oma Google'i kalendrisse või sikutada iCal formaadis oma arvutisse.

Taasta järjekord
Sulge kõik

EID AL-FITR

 

liikuv püha, ramadaani lõpp

 
 
 
 
 

 

Eid al-Fitr on suur püha, mis muslimite jaoks tähistab ramadaani lõppu. Eid on araabiakeelne sõna, mis tähendab pidustust ning Fitr tähendab paastu lõpetamist. See püha tähistab 29 või 30 päeva kestnud ramadaanikuu lõppu, mille jooksul koidust päikesetõusuni ei sööda ega jooda. Sel päeval peetakse eriline palvus ja jagatakse almusi. Muslimid püüavad sel päeval ka unustada ja andestada erimeelsusi, mis aasta jooksul võivad

olla tekkinud. Tavaliselt ärgatakse Eidi päeval vara, juba enne päikesetõusu, pestakse, pannakse selga uued või parimad riided ning piserdatakse end parfüümiga. Perekonnad kogunevad pidulikuks eineks, lastele ja lähisugulastele jagatakse kingitusi, süüakse magusaid toite. Sel päeval on keelatud paastuda! Eid al-Fitr-it tähistatakse 1–3 päeva. Tüüpiline tervitus neil päevil on araabiakeelne „Eid Mubarak!” („Õnnistatud Eid”) või Eid Sa'eed (“Head Eid-i”).

 

 

Kommentaarid

Nähtav ainult selle arvuti praeguses veebilehitsejas, lisatakse printimisse

05.07
Eid al-Fitr

11.07

 

MAAILMA RAHVASTIKU PÄEV

World Population Day

 
 
 
 
 

 

1989. aastal soovitas ÜRO arenguprogramm UNDP, et 11. juulit tähistataks kui maailma rahvastikupäeva. 1989. aasta 11. juulil ületas maailma rahvaarv 5 miljardi piiri ning seetõttu oli see kuupäev sobiv meenutamaks rahvastikuprobleemide tähtsust.

 

Kommentaarid

Nähtav ainult selle arvuti praeguses veebilehitsejas, lisatakse printimisse

11.07
maailma rahvastiku päev

18.07

 

NELSON MANDELA PÄEV

Nelson Mandela International Day

 
 
 
 
 

 

Nelson Mandela on inimõiguslane, rahvusvahelise rahu eest seisja ja esimene demokraatlikult valitud president Lõuna- Aafrikas. Sel päeval avaldatakse läbi vabatahtliku töö ja kogukonda panustamise austust

Mandela levitatavatele väärtustele. Mandela päev kutsub globaalselt inimesi üles tegutsema idee nimel, et iga üksikisik on võimeline maailma muutma ja mõjutama.

 

Sel päeval võiks tunnis tutvuda Mandela elulooga ning tema rolliga Lõuna-Aafrika Vabariigi apartheidi lõpetamises. Samuti võiks arutleda selle üle, kuidas õpilased saaksid ise läbi vabatahtliku tegevuse maailma paremaks muutmisse panustada.

 

 

Kommentaarid

Nähtav ainult selle arvuti praeguses veebilehitsejas, lisatakse printimisse

18.07
Nelson Mandela päev

30.07

 

SÕPRUSEPÄEV

 

International Day of Friendship

 
 
 
 
 

 

Rahvusvahelise sõpruse päeva korraldas esimest korda ÜRO üldassamblee 2011. aastal. Päeva eesmärgiks on edendada kultuuridevahelist rahu, harmooniat ning dialoogi tsivilisatsioonide vahel, solidaarsust, vastastikku arusaamist ja leppimist.

 

Kommentaarid

Nähtav ainult selle arvuti praeguses veebilehitsejas, lisatakse printimisse

30.07
sõprusepäev