Miks me ikka veel räägime lapse õigustest?

Õiguskantsleri nõunik Margit Sarv räägib 15-minutilises videoloengus sellest, millised on lapse õigused, kuidas need on ajaloos kujunenud ning kuidas on lapse õigused seotud inimõiguste, aga ka kohustuste ja vastutusega.Videoloeng on osa kolmeosalisest sarjast, mille eesmärk on anda haridustöötajatele võimalus 15 minuti jooksul saada sissevaade ühte naiste ja lapse õigusi puudutavasse teemasse. Loengut võib vaadata ka koos õpilastega.

Tutvu ka juhisega, mis aitab loengus kuuldud teadmisi kinnistada ning läbi mõelda, kuidas teemat õpilastega käsitleda.

Rõõmsat õppimist!

Loengus toodud teemade lingid:

• Vaata lisaks: www.lasteombudsman.ee
  • Centre for Rural Education & Development (CRED) keskendub koolivõrgu arendamisele ning alghariduse pakkumisele kõrvalistes külakogukondades Põhja-Šani aladel, Birmas ehk Myanmaris. Rohkem infot: mondo.org.ee/riigid/birma

Videoloeng valmis MTÜ Mondo Välisministeeriumi projekti „Laste ja naiste õigused maailmas inimeste lugude kaudu“ raames arengu- ja humanitaarabi vahenditest 2020. aastal.

Tagasi