Koolitused alushariduse õpetajatele

Kutsume lasteaia- ja algklasside õpetajaid ning kõiki teisi muinasjutuhuvilisi tutvuma “Maailma hoidjate lood” kogumikuga!

Sel kevadel juhtub Maailmakoolis midagi väga-väga erilist – ilmub uus kogumik “Maailma hoidjate lood”, millesse kuuluvad 7 maailmahariduslikku videomuinasjuttu eesti ja vene keeles. Muinasjutud on mõeldud koolieelikutele või algklasside õpilastele ning puudutavad erinevaid olulisi teemasid nagu ränne, koostöö ja omamine, loodus ja selle varad, toit ja puhas vesi, jagamine, õnn ning palju muud.

Muinasjuttude juurde oleme loonud digitaalse juhendmaterjali õpetajatele, mis aitab läbi mänguliste tegevuste süveneda iga loo väärtustesse ning jätkata üheskoos lastega suure ja laia muinasjutumaailma mõistmist.

Muinaslood ja muinasjutulise muusika on loonud jutuvestja Polina Tšerkassova. Materjali lõid Rannamõisa lasteaia õpetajad Kersti Veskus ja Merike Niibek. Kõik videod ja juhendmaterjal jõuavad avalikkuseni läbi Polina Tšerkassova Youtube’i kanali ja ERR Lasteekraani kolmapäeval, 1. juunil 2022.

Muinasjuttude ja juhendmaterjali tutvustamiseks korraldame kolm koolitust, milles esinevad nii Polina Tšerkassova kui ka alushariduse õpetajad:

• 8. juunil kell 14.00-17.00 Tartus, asukoht täpsustamisel (eesti keeles)
  • 9. juunil kell 10.00-16.00 Jõhvis, asukoht täpsustamisel (eesti ja vene keeles)
  • 10. juunil kell 15.00-17.00 Zoomis

Palume koolitustele registreeruda siin

8.-9. juunil toimuvatele koolitustele on oodatud eelkõige alg- ja alushariduse õpetajad, direktorid jt haridustöötajad. 10. juuni virtuaalsele koolitusele ootame lisaks ka lapsevanemaid ja kõiki teisi muinasjutuhuvilisi.

Koolituste käigus kuuleme Polina esituses muinasjutte ja tutvume lähemalt juhendmaterjali tegevustega. Jõhvi koolitusel jõuame tutvuda ka “Amanda ja maailm” materjali venekeelse versiooniga. Täpse ajakava saadame koolituste lähenedes teie e-posti aadressile.

Praktiline info:

• Koolitused on tasuta ja sisaldavad kohvipause või lõunat, aga transpordikulud on osalejate katta.
  • Jõhvi koolitusel osalejatele anname kaasa ka “Amanda ja maailm” juhendmaterjali komplekti.
  • Ühest asutusest saab registreeruda kuni kolm töötajat.

Lisainfo:
Maria Sakarias