Islami töötuba Paalalinna koolis

Arhiveeritud — Kategooriad:

Paalalinna kool Untitled-300x138

Maailmapilt sai pooltoone juurde

«Kas kõik need 1,4 miljardit inimest on kindlate põhimõtetega?» küsis eesti soost moslem Kristi Ockba Viljandi Paalalinna kooli seitsmenda klassi õpilastelt, kui üks neist pakkus välja, et sõnaga «muslim» võiks seostuda põhimõttekindlus. Saalis tekkinud jutusuminast jäi kõlama, et päris nii ei saa see ikka olla.

«Religioonid on väga kindlate põhimõtetega, aga iseküsimus on, kas inimesed kõiki neid järgivad,» märkis Ockba.

Et maailmas on natuke alla poolteise miljardi islamisti, olid needsamad koolijütsid teada saanud alles veidi aega varem. Enne seda varieerusid paari-kolmeliikmeliste gruppide pakkumised mõne miljoni ja kahe miljardi vahel. Ja õigus oli muidugi noormehel, kes arvas naljatamisi, et neid on üle kolme.

Ent seda, et maailmas on kokku umbes seitse miljardit inimest, teadsid õpilased väga hästi.

Teisipäeval Paalalinna koolis peetud maailmapäeval korraldas Kristi Ockba islami teemal kaks töötuba: ühe kaheksandikele ja teise seitsmendikele. Muu hulgas said õpilased teada näiteks seda, kas araabia maad ja islamimaad on üks ja seesama asi, ja millised on islami viis sammast.

Ockba päris seitsmenda klassi õppuritelt, kas Eesti eri otstes elavad inimesed on erinevad. Lapsed leidsid, et teatud erinevusi nende vahel leiab.

«Mõelgem nüüd: kui juba Eesti-suguses väikses riigis on inimesed erinevad, mis siis veel islamimaadest rääkida,» tõi ta seepeale välja.

Töötoa teises pooles tehti tutvust araabia tähestikuga ning prooviti selga neis maades levinud riideid.

Tagasi