Meie inimesed


Maria Sakarias

Maailmaharidus- ja teavitusprogrammi juht, EPAS programmi koordinaator

Maria omandas üldkeeleteaduse bakalaureusekraadi Inglismaal ja magistrikraadi Hollandis. Pärast mõnda aega süvitsi keeleteaduse alal töötamist veetis ta aasta Nepaalis ja Indias, kust ta liikus edasi kodanikuühiskonna ja sotsiaalse jätkusuutlikkuse valdkonda. Maria on tegutsenud erinevates sotsiaalsetes ettevõtetes ja vabaühendustes, sh pikemalt Hollandis rahvusvahelises vabaühenduste võrgustikus, mille kõrvalt omandas ta ka magistrikraadi arengukoostöös ja kestliku arengus. Mondos keskendub Maria maailmahariduse edendamisele Eestis ning koordineerib ka Euroopa Parlamendi partnerkoolide (EPAS) programmi.

maria@mondo.org.ee, epaskoordinaator@mondo.org.ee, 5182181


Mari Jõgiste

Maailmahariduse ekspert

Filmide ja näituste tellimused, Erasmus+ projektid, Sõpruskoolid, lasteaedade võrgustik

Mari on maalikunstniku taustaga kunstiajaloo õpetaja gümnaasiumi ja huvikooli tasemel. Hariduse omandas ta Tartu Ülikoolis ja Istanbuli Marmara Ülikoolis vahetusüliõpilasena. Huvi maailma ja teiste kultuuride vastu on teda viinud Põhja-Ghanasse Mondo hariduseksperdina ja Kayini osariiki Myanmaris GLEN projekti praktikandina. Mondo Maailmakoolis saab ta ühendada oma armastuse loovuse, kunsti, hariduse ja ühiskondlike protsesside vastu.

mari.jogiste@mondo.org.ee, 55575587


Meelis Niine

Projektijuht

Rände teemaliste koolituste korraldamine ja läbiviimine, rändeteemaliste materjalide arendus

Meelis on õppinud humanitaarainete õpetajaks ning sotsioloogia ja antropoloogia erialal. Ülikooli ajal kujunes tema huvi rändevaldkonna vastu. Ta on töötanud Rahvusvahelises Migratsiooniorganisatsioonis (IOM) ja siseministeeriumis varjupaiga valdkonna nõunikuna. Kui Meelis parasjagu rände küsimustega ei tegele või ise maailmas ringi ei rända, tegeleb ta muusikaga või matkab Eesti looduses.

meelis@mondo.org.ee, +37251996273


Aleksei Jašin

Haridusekspert

Aleksei on õppinud Tartu Ülikoolis riigiteadusi ning õpib praegu Tallinna Ülikooli hariduse juhtimise magistrantuuris. Ta on Noored Kooli programmi vilistlane ning on praegu Keelekümblusprogrammi Lastevanemate Liidu juhatuse liige. Maailmakoolis toimetab Aleksei eelkõige Ukrainast tulnud õpetajate ja õpilastega.

aleksei@mondo.org.ee


Meelike Terasmaa

Eesti UNESCO ühendkoolide koordinaator

Meelike on hariduselt eripedagoog ning töötanud samal erialal üle kümne aasta. Lisaks on ta lõpetanud turundusspetsialisti eriala ning õpib täna organisatsioonikäitumist. 2022. aastal oli ta UNESCO Eesti Rahvusliku Komisjoni vabatahtlik eSwatini Kuningriigis, kus alustas robootika pilootprojekti ning tihendas koostööd Eesti ja eSwatini koolide vahel. Vabal ajal võib Meelikest näha metsarajal, saalihokiturniiridel või spordiväljakutel. Maailmakoolis veab Meelike Eesti UNESCO ühendkoolide võrgustiku tegevusi ning korraldab ÜRO matket.

meelike@mondo.org.ee


Diana Tamm

Juhatuse liige

Partnerlus, eestkoste

Diana on õppinud kunstiõpetajaks ja kunstiteadlaseks, aga tööelus olnud seotud hoopis noorsootöö ja disainiga. Diana on töötanud pool aastat vabatahtlikuna Indias Orissas ja neli kuud Mondo vabatahtlikuna Ghanas Kongo külas. Diana aitab Mondol arendada sotsiaalset ettevõtlust, mille kaudu Aafrika naiste imeline käsitöö ja shea-või Eestisse jõuab.

diana@mondo.org.ee, +37255672714


Kristi Ockba

Lähis-Ida kultuuri ekspert

“Vanasõnad kõrvuti” projekti juhtimine, koolituste läbiviimine (ränne, Islami ja Araabia maade kultuur, inimõigused, Mondo tegevused)

Võrus sündinud ja Kuveidis kasvanud Kristi on õppinud Jeemenis ärijuhtimist ja administratsiooni. Tööle asus ta hoopis haridusvaldkonnas. Ta on töötanud Jeemenis ja Kuiveidis elades arvutipõhiste testide, näiteks TOEFL, administraatorina, Eestisse kolides õpetaja, tõlgi ja koolitajana. Kristi külalistunde ja koolitusi kuulavad huviga nii õpetajad kui õpilased. 

kristi.ockba@mondo.org.ee, +37253402920


Julia Berg

Maailmakooli assistent

Julia on õppinud logistikat ja töötanud logistikuna üle kümne aasta erinevates ettevõtetes. Lisaks tegutseb ta vabatahtlikuna mitmete organisatsioonide juures. Peamiselt võib teda kohata varjupaiga koertega jalutamas. Mondoga liitus Julia aastal 2022, et tegeleda Ukraina humanitaarabi logistikaga ning aidata viia ellu erinevaid projekte. Maailmakoolis hoolitseb Julia selle eest, et kõik tellitud õppematerjalid tellijani jõuaksid.

julia@mondo.org.ee


Kristiina Joon

Kliimakooli töötubade läbiviija

Kristiina sügav huvi kliimamuutuste kohta sai alguse Oxfordi Ülikoolis, kus ta õppis maateadusi. Ta on töötanud põhikooli ja gümnaasiumi loodusainete ja geograafia õpetajana ning loonud entusiastlikele gümnasistidele valikkursusi erinevatel keskkonnateemadel. Praegu täiendab Kristiina end keskkonnapoliitika teemadel. Mondo Maailmakoolis aitab Kristiina levida Kliimakooli kaardimängul üle Eesti. 

kristiina.joon@mondo.org.ee


Triinu Tulva

Kujundaja

Triinul on bakalaureusekraad Eesti Kunstiakadeemiast ja magistrikraad Aalto Ülikoolist Helsingis. Ta on töötanud graafilise disainerina nii Soomes kui Saksamaal ja osalenud mitmetes näituseprojektides meil ja mujal. Triinu on Maailmakooli kodulehe disaini ja kõikide õppematerjalide kujunduse autor.

triinu@mondo.org.ee


Kelli Eek

Mondo kommunikatsioonijuht

Maailmakooli kommunikatsioon

Kelli on õppinud Tartu Ülikoolis ajakirjandust ja täiendanud end Hollandis. Ta on töötanud ajakirjanikuna Eesti Päevalehes ja kommunikatsioonijuhina Tagasi Kooli MTÜs. Mondos asus Kelli esmalt koostööd tegema videograafina, kajastades EU Aid volunteers programmi vabatahtlike tegevusi erinevates riikides. Nüüd vaatab ta, et Maailmakooli materjalid Eesti haridustöötajateni jõuaks.

kelli@mondo.org.ee, +37256463947