Filmilaenutaja korduma kippuvad küsimused

Kuidas saan laenutada filme?

Filmide vaatamiseks või laenutamiseks peate end tellimise käigus kasutajana registreerima. Filme laenutame hariduslikel eesmärkidel, et saaksite neid oma koolis või sõpruskonnas näidata.

Kes saavad laenutada?

Filme on oodatud laenutama nii noored, õpetajad, noorsootöötajad kui ka noortevaldkonna organisatsioonide esindajad, kes on huvitatud globaalsetest teemadest.

Millal saan filmi vaadata?

Peale tellimuse esitamist leiate vaatamise lingi leheküljelt Minu filmid.

Kas filmide laenutamiseks peab midagi maksma?

Mondo filmikogu on tasuta sellel tingimusel, et filme kasutatakse hariduslikel eesmärkidel. Soovime seda põhimõtet järgida ka edaspidi.

Seetõttu on aga rangelt soovituslik, et Mondo filmikogust laenutatavate filmide näitamisel kasutatakse ka MTÜ Mondo ning vajadusel ka rahastajate logo. Need on võimalik saada filmikogu koordinaatori käest sobivas formaadis. Vajadusel lisandub ka osavõtuleht, mille kasutamise instruktsioonid edastab samuti koordinaator.

Kui filmi laenutamiseks saadetakse meili teel link, siis miks on nõutav sisse logimisel täita ka telefoninumber ja postiaadress?

Maailmakooli portaali veab eest MTÜ Mondo, mis on projektitegevusele põhinev mittetulundusühing. Me saame oma ressursse tasuta pakkuda hariduslikel eesmärkidel, kuid oma rahastajatele peame aru andma, kui palju meie materjale kasutatakse ja millised haridusasutused seda teevad. Statistikat esitame nii iga-aastastes majandusaasta aruandes kui ka projektipõhistes aruannetes.

Teine põhjus on, et lisaks sellele, et meilt saab tasuta tellida dokumentaalfilme, on meilt võimalik tellida ka trükiseid, näitusi ja koolikülastusi. Kõik meie teenused on saadaval ühe kontoga, et portaali kasutajad ei peaks iga kord uut vormi täitma. Näituste ja trükiste transpordi korraldamiseks ning kiire ühenduse eesmärgil küsime oma kasutajatelt telefoninumbri ja organisatsiooni/haridusasutuse aadressi.

Lisaküsimuste puhul pöörduge palun filmid@mondo.org.ee või helistage Mondo kontorisse +372 677 5445.