Valga gümnaasiumi noored meisterdasid sõbrapäeval prügiskulptuure

    Arhiveeritud — Kategooriad:

Selle aasta sõbrapäev jääb Valga gümnaasiumi õpilaste meeltesse erilise ja omapärasena: pärast filmi vaatamist ja arutelu asuti valmistama prügist “kunstiteoseid”.

Ajalooringi liige, kooli seitsmenda klassi õpilane Romek Taldrik ütles, et ühiselt vaadatud film “Katastroofi retseptid” oli mõtlemapanev ja omanäoline, kirjutab Valgamaalane. “Rääkis keskkonna saastatusest, naftakasutusest ning ühe perekonna loost. Pereisa teeb naisele ja lapsele selgeks, et mõistlik on üle minna naftavabale dieedile, loobumata seejuures keskklassi eluviisist,” selgitas noormees nähtut.

Keskkonna saastatuse teema ei jätvat teda külmaks ning niisuguste teemade käsitlemine ajalooringis aitavat kaasa säästvate ja keskkonnasõbralike mõttemallide kujunemisele.

Inspireeritud nähtud filmist, asusid viis sõpruskonda kohaletoimetatud prügist skulptuure valmistama. Valminud töödest tunnistati kõige nutikamaks 11.b klassi õpilaste valmistatud ideaalne koolipink. Valminud tööd kandsid nimetusi “ehtehoidja”, “taaskasutuskübar”, “ma söön CO2″ ja “meil on veel võimalus maailma päästa”.

Varasemalt, külmapühade ajal, olid viiendate klasside õpilased meisterdanud prügist asju, millest koolisaalis oli üleval näitus. Lisaks valmistasid nad taaskasutustunnis Aafrika vihmapille.

Maimu Vismann oli veendunud, et kusagil mujal koolis ei viidud sõbrapäeva läbi nii eripärasel viisil. “Sõbrapäeva teema oli “Ole sõber keskkonnale» ning selle päeva keskne tegevus oligi ühtse sõpruskonnana prügist ehk siis vanadest ajalehtedest, mahlapakkidest, munarestidest, kilekottidest ja plastpudelitest installatsioonide valmistamine,” selgitas Vismann.

Kooli infojuhi Pille Oleski sõnul tekkis korraldajatel juba ka uus projektiidee: uurida noorte tarbimisharjumusi, vaadata, mida kantakse, mida süüakse, millest ja kus on need valmistatud. “Plaan on kaasata ka sõpruskool ning seejärel tulemusi võrrelda ja kaardistada,” rääkis infojuht.

Ettevõtmine toimus Eesti UNESCO ühendkoolide tegevuste käigus.

Allikas: koolielu.ee

Autor: Merje Pors

IMGP9237_520x345

Foto: Pille Olesk

Tagasi