14.03.23

ÜRO matke eelüritus tutvustab huvilistele sündmuse formaati

23. märtsil toimub Narvas ÜRO matke eelüritus “Õpilasest diplomaadiks: avasta ÜRO matke”.

ÜRO tööprotsessi matke (inglise keeles: Model United Nations) on hariduslik rollimäng, mille eesmärk on õppida isikliku kogemuse kaudu tundma ÜRO organite otsustusprotsessi. Sündmusel on oma kindel formaat ja reeglistik, mille alusel noored neli päeva teemade üle arutlevad. Nagu ÜROs, esindab iga osaleja kindlat riiki ja selle seisukohti.

Narva Soldino Gümnaasiumis toimuval eelüritusel annavadki matke korraldajad ülevaate sündmuse formaadist, reeglistikust ning teemadest, näiteks naiste ja tüdrukute õigus haridusele põgenikelaagris elades või üleminek rohelisele energiale. Eelüritus toimub kell 10 – 13 ning osalemissoovist palume eelnevalt teada anda aadressile unescoschools@mondo.org.ee. Vaata ka eelürituse sündmust Facebookis.

ÜRO matke 2023 suursündmus toimub 27. aprill – 30. aprill 2023 Kehtna Kutsehariduskeskuses. Rohkem infot ja registreerimine on Maailmakooli veebis