14.01.13

PRESSITEADE

11.01.2012

Koomiksite võistlus loob diskussiooni rassismi ja diskrimineerimise teemadel

Maailmahariduskeskus kuulutab välja võistluse, mis kaasab Eesti sisserändajaid ning teise põlvkonna immigrante arutlema diskrimineerimise teemal, et elavdada dialoogi rassismi, ksenofoobia ja diskrimineerimise vastu Euroopas.

Auhinnale saavad kandideerida koomiksite joonistajad Euroopast, kellel on sisserändaja taust. Kandideerida saab kolmes kategoorias, mis rõhutavad olulisi teemasid sisserände käsitlemisel: rassismivastane võitlus, rändelood ja stereotüübid. Iga osaleja saab võistlusele esitada kuni 3 koomiksit igas kategoorias.

Kokku antakse välja kuus auhinda (1000€ auhinna kohta).  Koomiksite esitamise tähtaeg on 14. märts.

Lisainfo: https://maailmakool.ee/aktuaalset/comix4/

Võistlus on osa Euroopa Liidu rahastatud projektist “European ComiX4=Koomiksid võrdsuse heaks”. Projekti viib läbi MTÜ Mondo, mis on üks põhilisi maailmaharidusega tegelevaid kodanikuühendusi Eestis.

Lisainfo:
Johanna Helin