Mänguline ülesanne "Liikide kõige, kõige..."

Ülesande eesmärk on näidata, kuivõrd mitmekesine ja müstiline on loodus ning milliste omadustega liike eksisteerib. Õpilased töötavad paarides ja otsivad internetist mitmesugustes kategooriates „ekstreemseid liike“. Õpilased võivad kategooriad ise välja mõelda. Näiteks: kõige kuumataluvam, kõige külmataluvam, kõige värvilisem, kõige mürgisem, kõige ilusam, kõige veidram, kõige pikema elueaga, kõige lühema elueaga. Oma leidudest (umbes 10 kategooriat) koostab iga paar esitluse, mida klassis teistele tutvustatakse. Esitluse koostamiseks saab kasutada PowerPointi, Sway`d või Google Drive`i.

Iga paar koostab oma esitluse põhjal ka viktoriini keskonnas Kahoot, et kaasõpilaste teadmisi kinnistada ja kontrollida.

Tagasi