Ülesanded: Solidaarne kool. Toit

Mida leiad oma taldrikult?

Ülesande eesmärgiks on mõista, et korralik toit on aktiivse ja terve elu jaoks hädavajalik. Kehv tervis, kasv ja areng võivad olla nälja ja alatoitumuse põhjuseks.

Nälja põhjused

Ülesande eesmärgiks on mõista, et hoolimata suurtest arengutest on miljonid inimesed siiski veel näljas ja kannatavad alatoitumuse all – nad ei saa vajalikku toitu ja toitaineid.

Kakaovõrgustik

Ülesande eesmärk on aidata õpilastel mõista, kuidas igapäevaste toodete kaudu oleme me seotud ülejäänud maailmaga.

Leia näljane paariline

Ülesande eesmärgiks on luua võimalus kriitiliseks mõtlemiseks ja analüüsiks toiduturvalisuse teemal ning teha sissejuhatus edasisteks õpinguteks.

Kes peseb kiiremini hambaid?

Ülesande eesmärk on analüüsida iga õpilase päevast veetarbimist. Õpilased muutuvad läbi oma tegevuse analüüsimise teadlikumaks seotud probleemidest, harjuvad jälgima oma harjumusi ja nende mõju ning leidma vajadusel alternatiive.

Näljahädade lõpp

Ülesande eesmärgiks on mõista, et me saame kõik panustada nälja ja alatoitumuse vähendamisse.

Tagasi