Valga Gümnaasium

Arhiveeritud — Kategooriad:

Valga Gümnaasiumist osales HeaTeoTöö päeva projektis kokku 16 õpilast. Õpilased käisid RMK Valgamaa piirkonnas istutamas metsa. Päevaga istutati kokku 2ha metsa.

Valga Gümnaasiumis oli projekti koordinaatoriks õpetaja Pille Olesk.

Pille Olesk kirjutab, miks nende kool projektis osales:

Valga Gümnaasiumi 10.a klass osales projektis seetõttu, et neile on arengumaade teema südamelähedane. Nad on aasta jooksul kuulanud vabatahtlikkude kogemusi, teinud taaskasutustöötuba, mille tulemusena valmisid arvutiklaviatuuri juppidest ja arvuti mälust kõrvarõngad. Kõrvarõngad müüdi kaasõpilastele ning tulu läks heategevuseks. Kooliperele pole heategevus võõras, kuna õpilased toetavad ühe  Keenia põhikooli õpilase haridusteed.

Mida arvasid õpilased?

Õpilaste Janeli ja Laura sõnul on sellist algatust vaja. „Tänu HeaTeoTöö päevale saame me aidata mõnel õpilasel arengumaas kooli minna, samuti saame töökogemust,“  arvasid tüdrukud.

Margarita ja Merike lisasid: „ Sellist projekti võiks ka teistes töökohtades teha , kuna hea tunne on head teha ja  aidata neid kes seda ise ei suuda.“

Kõik tagasiside andnud õpilased arvasid ühel meelel, et sellist päeva võiks järgmisel aastal korrata,  kas just sama tööd teha, seda ei tea võibolla proovida midagi muud.

Loe ka Pille Oleski täispikkuses artiklit koolielu.ee veebis, SIIT!

Kokku koguti MTÜ Mondo Tarkusefondi 150€.

RMK_logo-150x150

Pilte