05.10.16

Tule klassiga kinno! “Sonita”, 17.10 kell 14.00

Tule klassiga kinno!

MTÜ Mondo, ERR ja BFM kutsuvad kooliõpilasi 17.10 kell 14.00 kinno, et vaadata dokumentaalfilmi “Sonita” ning arutada dokumentalistide õiguse üle oma filmitavate elusse sekkuda. Linastus toimub Tallinnas BFMi kinosaalis SuperNova.

FILMIST:
Sonita Alizadeh on teismeline afgaani põgenik Iraanis, kelle unistus on saada räppariks. Ta elab pagulasena Iraanis, töötab koolis koristajana ja vabal ajal esineb sealsetele tüdrukutele. Ta räpib enda kogemusest teismelisena, naisena ning pagulasena meestekeskses ühiskonnas.

Tema perele aga räpikarjäär ei sobi – Sonita mehelemineku eest maksaks tulevane abikaasa kopsaka summa. Kas Sonita viib ellu enda unistuse või saadetakse ta pere poolt tulevase mehe koju? Kuidas teha oma hääl kuuldavaks meestekeskses ühiskonnas? Kuidas võib mõjutada ühe teismelise elu see, kui temast hakatakse tegema dokumentaalfilmi?

Filmile järgneb arutelu “Dokumentalist või aktivist?” koos Eesti Dokumentalistide Gildi liikmetega.

Registreeri oma klassi osalus siin: https://goo.gl/forms/k83kJeLoheYO0omO2

performance-sonitabw