15.11.10

Tasuta linastused koolidele kodanikupäeval!

Kodanikupäeval reedel 26.novembril pakub Jaan Tõnissoni Instituudi “Vaata ja muuda” projekt jälle koolidele võimalust vaadata PÖFFi raames tasuta kahte suurepärast filmi. Filmid linastuvad Solarise Kinos ja koostöös Just Filmiga.

Kell 14.30 alustame seanssi koos välisminister Urmas Paetiga, kellega arutame Aastatuhande arengueesmärke ning kuidas Eesti riik ning igaüks meist saab aidata kaasa nende saavutamisele. Pärast linastub film „8“, mis on kogumik kaheksast lühifilmist, režissöörideks kuulsad Jane Campion, Wim Wenders, Gus Van Sant, jt. Filmid portreerivad kaheksat sammu, mille eesmärgiks vähendada aastaks 2015 vaesust maailmas poole võrra. Režissööride tõlgendused Aastatuhande arengueesmärgidest varieeruvad idealismist skeptitsismi, minimalistlikest dokumentaalidest reklaamilisusega taiesteni.

Kell 17 näidatakse filmi „Yes Men Change the World“, mis näitab kahe aktivisti, Andy Bichlbaumi ja Mike Bonanno, vastupanu nende korporatsioonide vastu, mis neile ei meeldi. Nad on kaasaja Robbin Hoodid ja nende võitlusväli on meedia. Kujundades veebilehe, mis on äravahetamiseni sarnane mõne suurkorporatsiooni või äriühingu omaga, jäävad nad ootama, mil mõni telekanal või tippkohtumine nende lõksu sattub ja neid konverentsile või uudistesse esinema kutsub. Ja võim ongi nende. Enne filmi on arutelu kodanikuaktiivsuse teemal Roy Strideriga.

Filmidel on eesti – ja venekeelsed subtiitrid.

Registreeri oma klass linastusele aadressil birgit@jti.ee. Tee seda kohe, sest tasuta kohti jätkub ainult kiirematele!