29.09.17

Õpilasseminar “METSik Loodus” 12.-13. oktoober 2017

MTÜ Mondo korraldab 12. ja 13. oktoobril 2017 koostöös Valga Gümnaasiumiga UNESCO koolidele õpilasseminari METSik Loodus”, mille teemad on looduslik mitmekesisus, keskkond, kliima ja kliimamuutused meil ja mujal. Seminar on avatud ning ootab osalejaid ka teistest huvitatud koolidest!

Kohtumise teema on inspireeritud uuest UNESCO ühendkoolide üleilmsest teemakäsitlusest, milleks on “Võideldes kliimamuutustega”, rahvusvahelise sõpruskoolide võrgustiku teemakäsitlusest “METSik Loodus” ning Valga Gümnaasiumi pikaajalistest kogemustest ja inspireerivatest töötubadest

Seminaripäevadele ootame registreeruma ja osalema gümnaasiumiastme õpilasi, igast koolist esialgu üht tandemit ehk õpilaspaari, (kokku ootame 50 õpilast) ning kaasa võivad tulla ka õpetajad, kellele teeme kahe päeva jooksul ka oma töötoad (ning võimalus tutvuda ja õppida õpilastele pakutavatest töötubadest).

Kahel päeval toimub kokku kuus erinevat töötuba, on praktilisi ja analüütilisi. Ühes töötoas osaleb korraga maksimaalselt 17 õpilast:

12. oktoobril 14:00-15:30 viivad töötube läbi Valga Gümnaasiumi õpilased:

I Molekulaargastronoomia „Vaese mehe kaaviar ..“

II „Teeme paberit, söögiks”

III Mikroskoobifotograafia „Väike maailm suurelt“

13. oktoobril on kaks sessiooni, kus õpilased saavad valida kaks erinevat töötuba:
I „Kärbsekiri puul“ (Valga Gümnaasium)

II “Kliimamuutused ja pagulased” (MTÜ Peipsi Koostöökeskus)

III Millist õhku me hingame? (UNESCO Läänemere projekti programm)

Lisaks on üleval koolimajas kaks näitust: “Millist maailma tahame aastaks 2030?”, mis on üks uuemaid fotonäitusi ning “Sõpruskoolide näitus METSik Loodus”, mis on interaktiivsete ülesannetega esmaesitlusele tulev näitus. Valga Muuseumis, kus toimub üks töötubadest, on võimalus vaadata näitust “Puu”.

Liigume Valga linna ühisbussiga Tallinnast (start kell 6:30), sõidame läbi Jüri ja Viljandi. Võimalus hüvitada transpordikulud väljaspool seda marsruuti liikuvatele õpilastele.

Pane end ja oma õpilased kirja! Registreeru siin ja vaata kava siin.