15.04.10

KUTSE: Sõpruskoolide koolitus 23.-24. aprillil

Lugupeetud õpetajad,

Korraldame Tallinnas 23.-24. aprillil (reedel ja laupäeval) kahepäevase koolituse sõpruskoolide parimate praktikate kohta, kus peaesinejaks on Robert Ford Inglismaalt. Koolitus toimub Tallinna Ülikooli Senati saalis. Ootame osalema õpetajaid, kes on sõpruskoolide temaatikast huvitatud. Hüvitame transpordi- ja toitlustuskulud ning vajadusel ka ööbimise Tallinnas.

Millest me koolitusel räägime?
Sõpruskoole on Eestis paljudel koolidel, aga enamike õpetajate jaoks on see siiski uus kogemus ning tahaksime ühiselt rääkida sellest, kuidas rahvusvahelisi koolilingid saavad õpetamisel kasuks tulla ning õppimist huvitavamaks muuta.

– Esimene päev keskendub küsimustele, miks üldse koolisidemeid luua, kuidas seostada sõpruskoole õppekavaga, kellega sidemeid luua, missugust kogemust sõpruskool võiks ja peaks andma. Robert Ford on vanemõpetaja Inglismaalt Wootton Bassetti koolist, kes on juba pikemat aega tegelenud sõpruskoolide temaatika uurimisega. Ta räägib sellest, miks ja kuidas Inglismaal sõpruskoole õppekavasse sobitatakse, samuti kogemustest keerulisemate riikidega, nt. Afganistan, Indoneesia, Ghana ja Siberi koolid.

– Teisel päeval räägime praktilistest küsimustest: näiteks Afganistan, millel on Eestis 10 sõpruskooli, võib olla üsna keeruline partner. Kuidas luua sidemeid edukalt, mida teha, mida mitte teha, konkreetsetest projektidest, mida koolid saaks koos ette võtta, kuidas korraldada videokonverentse sõpruskoolidega jne. Oma kogemustest räägivad sõpruskoolide õpetajad Rootsist.

Ja loomulikult on kohal ka meie värskelt Afganistanist saabunud õpetajad, kes jagavad reisimuljeid!

Loodame rohket osavõttu!

Registreerimine ja lisainformatsioon: