29.02.16

Kinos Artis toimus Mondo loovseminar

25227332242_825cd8ba8c_o
Mondo loovseminar. Foto: Siim Kumpas

12. veebruaril toimus Tallinnas kinos Artis loovseminar “Kuidas hariduse kaudu vähendada võõrahirmu ja rassistlikke hoiakuid?”. Seminari korraldas MTÜ Mondo koostöös UNESCO Eesti Rahvusliku Komisjoni ja Euroopa Wergelandi Keskusega.

“Praktilise suunitlusega loovseminariga soovisime lahti mõtestada hariduse võimalused võõrahirmu ja rassistlike hoiakute vähendamiseks ühiskonnas. Ühtlasi tahtsime tänada Eesti õpetajaid, õpilasi ja haridushuvilisi, kes on maailmahariduse teemadega aktiivselt tegelenud,“ sõnab Mondo maailmahariduskeskuse juhataja Johanna Helin.

David Vseviov. Foto: Siim Kumpas

Seminaril esinesid ürituse patroon David Vseviov kõnega “Kuidas väärtustada inimest?”, Mare Oja ettekandega Teise kuvand Eesti ajaloos õpikute analüüsi näitel” ja Zakia Akkouh ettekandega “Youth as active citizens: an approach to prevention of hate speech that empowers youth”. David Vseviovi ettekanne avaldati lühendatult Postimehe portaalis

Lisaks toimusid seminaril töötoad, mis tutvustasid eri meetodeid, mis aitavad koolis tundlikke teemasid käsitleda.  Seminaril tunnustasime kahe äsja lõppenud konkursi – võõrahirmu ja rassistlikke hoiakuid vähendavate õppematerjalide ning noorte arengukoostöö teemaliste esseede – parimaid töid.

Seminari fotogaleriid saab vaadata siin.

Täname Mondo poolt kõiki, kes loovseminaril osalesid ja selle ellu viimisse panustasid!

12.01.2016 semnari logod