10.03.15

Jarõna Ilo heategevusoksjoniga koguti Ukraina heaks 11 758 eurot

_DSC4117-1Tallinna Kunstihoones toimunud heategevusoksjonil Ukraina sisepagulaste toetuseks  koguti Jarõna Ilo 46 söejoonistuse müügiga 11 550 eurot.

Väljapanekut külastas kahe päeva jooksul umbes kolmsada inimest, kes annetasid annetuskasti 208€. Jarõna Ilo soovib kõiki osalejaid südamest tänada, sest kogutud tulude abiga saab 1750 inimest kahe nädala toiduvarud. Kõik kogutud tulud annetatakse MTÜ Mondo abil Ukrainasse Luhanski oblasti sisepõgenikele toidu- ja meditsiiniabiks hiljemalt aprilli jooksul.

Oksjonil oli müügis 63 Jarõna Ilo joonistust alghinnaga 200€. Ära osteti kuus tervikseeriat ning lisaks ühekaupa kakskümmend kaks pilti. Oksjonil osales kakskümmend kuus registreeritud pakkujat, kellest kaksteist sooritasid ostu ning külalisi oli üle kuuekümne. Kõik ülekanded tehti otse Mondo kontole ning teosed andis kunstnik isiklikult üle galeriis Haus.

Ukraina konflikt puudutab otseselt enam kui 5 miljoni inimese igapäevast elu, kellest ligi miljon on tänaseks oma kodudest lahkunud. MTÜ Mondo on tegutsenud humanitaarabi vallas aastast 2007 ning Ukraina sisepõgenike toetamist alustas Mondo sügisel Ukraina heaks! kampaania raames. Mondo töötab Ukrainas koostöös kohaliku partneri Vostok SOSiga ning lähetab ka oma töötajaid abi kohale toimetama. Oksjonitulude eest on plaanis toetada Luhanski oblasti haiglaid ravimitega ning konfliktile jalgu jäänud inimesi toidupakkidega.

Jarõna Ilo sündis 1955. aastal Kiievis, omandas kunstihariduse sealses Tööstusgraafika Tehnikumis, Praha Filmiakadeemias ning Eesti Kunstiakadeemias (lõpetas 1981). Ilo on õpetanud joonistamist Eesti Kunstiakadeemias, Vanalinna Hariduskolleegiumis, Viljandi Kultuuriakadeemias ja Austraalia Rahvuslikus Ülikoolis Canberras. Ta on illustreerinud mitmeid raamatuid, tuntuimad neist Carlo Collondi «Pinocchio ehk puunuku seiklused» (1989) ning Piia Ausmanni «Tähtsad asjad» (2008). Kahtlemata on Jarõna Ilo üks asjatundlikumaid ja virtuoossemaid joonistajaid eesti kunstimaastikul.

Lisainfo Mondo humanitaarabitegevuste kohta: http://www.ukrainaheaks.ee/sisepogenike-toetamine-luhanski-oblastis

Jarõna Ilo oksjonil olnud joonistustega saab tutvuda http://jaronailo.tumblr.com

Oksjon toimus Jarõna Ilo koostöös Tallinna Kunstihoone, Mondo, Nancy Nakamura Ideederiiuli, Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse, Valge Kuubi, Haus galerii ja vinoteek Vabrikuga.