09.03.14

FILMILINASTUS JA ARUTELU: “SEE MAAILM POLE MEIE” EHK PALESTIINLASENA PÕGENIKELAAGRIS LIIBANONIS

17. märtsil kell 18.30 kinos Artis

Kõik huvilised on oodatud 17. märtsil kell 18.30 kinno Artis tasuta filmiõhtule, kus näitamisele tuleb Palestiina filmirežissööri Mahdi Fleifeli 2012. aastal valminud dokfilm “See maailm pole meie” (A World Not Ours). Pärast seanssi järgneb arutelu, millest võtab osa ka režissöör. Mahdi Fleifel viibib Eestis 15.-22. märtsil toimuva festivali Maailmafilm raames ning “See maailm pole meie” linastub Maailmafilmi lõpufilmina Tartus 22. märtsil.

“See maailm pole meie” viib vaataja Lõuna-Liibanonis asuvasse Ain el-Helweh’ põgenikelaagrisse, kus palestiinlased on elanud juba üle 60 aasta. Mitu põlvkonda on üles kasvanud selles väga piiratud alal asuvas enam kui 70 000 inimesega laagris. Selles põgenikelaagris veetis 1980ndatel oma varase lapsepõlve ka Mahdi Fleifel, kel hiljem õnnestus koos perega kolida Taani.

Täiskasvanuna sageli laagris külas käinud Mahdi kaamerasilm avab tõetruu pildi sellest, millist elu elatakse põgenikelaagris, millised mõtted liiguvad eri generatsioonidest pagulaste peades ja millised on võimalused sellest ringist väljuda. Ehkki film räägib lootusest lootusteta maailmas, ei ole tegu kaugeltki rusuva linateosega. Läbi omapärase huumoriprisma rullub lahti lugu identiteedist või õigemini selle keerukusest palestiinlaste näitel.

Režissöör Mahdi Fleifel on sündinud Dubais, kasvanud Ain el-Helweh’ põgenikelaagris Liibanonis ning elanud hiljem Taanis,

Helsingøri äärelinnas. 2009. aastal lõpetas ta Suurbritannia Rahvusliku Filmi- ja Televisioonikooli. Tema lühifilmid on linastunud enam kui sajal festivalil üle maailma ja pälvinud mitmeid auhindu. “See maailm pole meie” on ta esimene täispikk film.

Film on araabia keeles, ingliskeelsete subtiitritega. Vestlus režissööriga toimub inglise keeles.

Kino Artis asub Solarise keskuse (Estonia pst. 9) III korrusel, sissepääs Rävala puiesteelt.

Lisainfo https://www.facebook.com/events/445248378941912 , istekoha broneerimiseks kliki „Osalen“.

Grupibroneeringud tuleks teha Artise kaudu kino@kino.ee.