03.03.10

Eesti noore režissööri ja GLEN vabatahtliku film „Süütu“ koolidele kinos Artis

12.-18. märtsil jookseb igal argipäeval kell 16.00 Artise kinos noore režissööri Kullar Viimse uus dokumentaalfilm, mis seekord on valminud koostöös sakslastega. Koolidele on saadaval piletid erihinnaga 35 EEK.

Kullar Viimne ja saksa ajakirjanik Sofie Haarhaus veetsid GLEN projekti raames kuu aega Põhja-Uganda põgenikelaagris uurimaks endiste lapssõdurite taasintegreerimist tavapärasesse igapäevaellu. Filmis „Süütu“ kohtame nelja tagasipöördunud lapssõdurit, kes parema tuleviku lootuses püüavad hakkama saada oma mineviku mälestuste ja hirmudega. Lisaks esilinastusele saab filmi 12.-18. märtsini näha ka Artise kinoekraanil ning vaadata filmiga seotud fotonäitust „Maapähklitaevas“.

Hiljem lisandub film ka Maailmakooli mediateeki, kuid see on hea võimalus näha film suurelt ekraanilt.

Süütu“ (53 min, 2009)
režissöör: Kullar Viimne, Sophie Haarhaus
produtsent: Jörg Altekruse
tootja: Zeitfilm Media & Solarfilm

Dokumentaalfilm lapssõduritest ja armastusest elu vastu.

Nad rööviti oma küladest ja sunniti saama sõduriteks: viimase 20 aasta jooksul on mässuliste poolt Põhja-Ugandas röövitud 30 000 last, kellest on saanud sõdurid. Nad on olnud võitlejad ja orjad sõjas, millest nad kunagi aru pole saanud. Nende soov jõuda tagasi koju on olnud tugevam kui nende hirm põgenemise ees. Nad unistavad rahust, kuid näevad unes endiselt sõda.

Kullar Viimne (s. 1980) on õppinud sotsiaaltööd ning Balti Filmi- ja Meediakoolis filmirežiid. 2006. ja 2007. aastal täiendas ta end Tšehhi Rahvuslikus filmikoolis FAMU. Tema esimene dokumentaalfilm „Quo vadis?” valmis 2003. aastal. Sellele järgnesid „Jumalaga“ (2004), „Reis kerge pagasiga“ (2006), „Viimnepäev“ (2006) ja „Ultra Vennikased“ (2009).

Lisainfo:

Kullar Viimne