03.11.16

Dokumentaalfilmide “Sonita” ja “Süüria armastuslugu” linastus koolis

sonitaMTÜ Mondo, Briti Nõukogu ja ERR’i koostööna on 1. novembrist kuni 22. detsembrini võimalik koolides vaadata kahte menukat inimõiguste teemalist dokumentaalfilmi “Sonita” ja “Süüria armastuslugu”. Mõlemal filmil on eestikeelsed subtiitrid.

Filmist “Sonita” (pikkus 52 min)
Rokhsareh Ghame Maghami dokumentaalfilm «Sonita» räägib 18-aastasest kindlameelsest afgaani tüdrukust, kes elab Teheranis ja unistab saada kuulsaks räppariks. Kuid perekonnal on temaga teised plaanid. Nad tahavad tüdruku kiiresti mehele panna, et saada raha, mida on hädasti vaja poja pulmade korraldamiseks. Ahastuses Sonita kirjutab oma probleemist räpploo, teeb video ja riputab selle internetti. Laulust «Brides for Sale» (Pruudid müügiks) saab sensatsioon.

Filmist “Süüria armastuslugu” (pikkus 75 min)
Briti režissööri Sean McAllisteri «Süüria armastuslugu» jutustab Amerist ja Raghdast, kes kohtusid kahekümne aasta eest vanglas. Nad abiellusid pärast vabanemist ja perre sündisid lapsed. Mässumeelne ja poliitiliselt aktiivne Raghda ei suuda aga piirduda üksnes pereeluga ja peab otsustama, kumb on tugevam, kas armastus kodu või kodumaa vastu.

Filmide tellimiseks registreerige enda kooli planeeritud linastus SIIN ja võtame teiega ühendust.

Lisainfo: Irma Mets

irma@mondo.org.ee