04.02.16

12. veebruaril toimub kinos Artis õpetajate loovseminar

MTÜ Mondo korraldab koostöös UNESCO Eesti Rahvusliku Komisjoni ja Euroopa Wergelandi Keskusega loovseminari “Kuidas hariduse kaudu vähendada võõrahirmu ja rassistlikke hoiakuid?”. Loovseminar toimub 12. veebruaril kell 12.00–16.00 Tallinnas kinos ARTIS.

Loovseminaril tunnustame võõrahirmu ja rassistlikke hoiakuid vähendavate õppematerjalide konkursil osalejaid, arengukoostöö teemaliste esseede noori kirjutajaid ning aktiivseid maailmahariduse koole ja õpetajaid. Praktilise suunitlusega loovseminari eesmärk on lahti mõtestada hariduse võimalused võõrahirmu ja rassistlike hoiakute vähendamiseks ühiskonnas. Töötoad tutvustavad eri meetodeid, mis aitavad klassis tundlikke teemasid – nagu võõrahirm ja rassism – käsitleda.

Ürituse patroon on David Vseviov.

Ajakava

11.30–12.00: kogunemine ja kohv
12.00–12.10: avasõnad: Johanna Helin (MTÜ Mondo) ja Kerli Gutman (UNESCO Eesti Rahvuslik Komisjon)
12.15–13.30: ettekanded: David Vseviov (Tallinna Ülikool), Mare Oja (Tallinna Ülikool), Zakia Akkouh (Euroopa Wergelandi Keskus)
13.40–14.25: töötoad: Euroopa Wergelandi Keskus, MTÜ Foorumteater, MTÜ Mondo
14.30–15.00: kokkuvõtted töötubadest, autasustamine ja tänusõnad
15.00–16.00: tähistamine, buffet, tort

Loovseminar toimub osaliselt inglise keeles.

Kui soovite osaleda, andke palun oma tulekust teada, täites lühikese ankeedi.

Kutse seminarile leiab siit.

Projekti rahastab EMP toetuste Vabaühenduste Fond Avatud Eesti Fondi vahendusel, samuti Eesti Välisministeerium arengukoostööks ette nähtud vahenditest ning Haridus- ja Teadusministeerium.