Ghanat tutvustavad tunnid ja tegevused Tartu Hiie koolis

Arhiveeritud — Kategooriad:

Tartu Hiie Kool, 1. klassid

Tartu-Hiie-kool-300x200Ghanat tutvustavad tunnid ja tegevused pakkusid lastele palju uusi teadmisi. Õpilased said esimesed teadmised Aafrikast ja Ghanast, võrdlesime laste elu Eestis ja Ghanas, vaatlesime ja võrdlesime riikide lippe ja värvisime neid. Pildimaterjali kaudu tutvustasime kakaotaime ning selle kasvatamist. Läbi praktiliste tegevuste said õpilased teada, kuidas jõuab šokolaad poodi ning kuidas ja kui suurt kasu saavad inimesed, kes selle tootmisega seotud on. Rääkisime õpilastega kakaokasvanduste probleemidest ning sellest, kuidas Aafrika lapsed sellega seotud on. Rääkisime õiglasest kaubandusest, tutvustasime õiglase kaubanduse märki. Mõtlesime selle üle, kuidas meie valikud on seotud Ghana lastega.

Tartu-Hiie-kool-2-300x200Projekti olid kaasatud ka lapsevanemad, kelle ülesandeks oli leida koos lapsega šokolaad, millel on FAIRTRADE märgistus ning see kooli kaasa võtta. Selgus, et sellise märgistusega šokolaadi on Tartus väga raske leida. Lapsed olid üsna õnnetud, kuna soovisid väga osta just seda šokolaadi, mille tootmise juures on osalenud täiskasvanud inimesed, kellele on makstud õiglast tasu. Plaanis on veel tund, kus teeme sheavõi palle, mida üks klass teisele müüma tuleb, et praktiliselt läbi mängida õiglane kaubandus ning tutvustada õpilastele raha liikumist.

Tagasi