Hea KoosTööTava

– MTÜMondo filmikogu on mõeldud kõigile filmihuvilistele, keda huvitavad maailmahariduslikud teemad.

 

– MTÜ Mondo filmikogu on tasuta sellel tingimusel, et filme kasutatakse hariduslikel eesmärkidel. Soovime seda põhimõtet järgida ka edaspidi. Seetõttu on aga rangelt soovituslik, et Mondo filmikogust laenutatavate filmide näitamisel kasutatakse ka MTÜ Mondo ning vajadusel ka rahastajate logo. Need on võimalik saada filmikogu koordinaatori käest sobivas formaadis. Vajadusel lisandub ka osavõtuleht, mille kasutamise instruktsioonid edastab samuti koordinaator.

 

– Sõbralik soovitus: kui oled festivali-, filmiõhtu või ürituse korraldaja vms. alusta soovitava filmi otsimisega vähemalt kaks nädalat varem, sest see tagab Sulle selle, et soovitav film jõuab Sinuni õigeks ajaks. Kui alustad filmi otsinguga näiteks kolm päeva varem, on üsna tõenäoline, et film Sinuni ei jõua.

 

– MTÜ Mondo filmikogu koordinaator teeb omalt poolt kõik, et Mondo sõprade soovid saaksid täidetud. Selleks palume teil olla aga proaktiivsed ning näidata üles initsiatiivi, ehk kõigepealt filmikoguga ise tutvuda. Vajaduse korral jagab filmisoovitusi ka filmikogu koordinaator, kuid see eeldab alati eelnevat iseseisvat filmikoguga tutvumist.

 

– Filmipäringud palun saata aadressile: filmid@mondo.org.ee , mitte edastada telefoni teel. See tagab selle, et päringud salvestuvad meie süsteemi ning neile vastatakse esimesel võimalusel.

 

– Kui oled filmikogust filmi leidnud, tee kindlaks kas antud film on filmikogus olemas veebilingil, DVD’l või mälupulgal. DVD ja mälupulga saatmine võib aega võtta mitu päeva, veebilinki saab enamasti kasutada kohe.

 

– MTÜ Mondo püüab järjest rohkem filme subtiitridega varustada, enne filmi kasutamist (ehk üritusel näitamist) veendu, et kas (võõrkeelne) film on varustatud Sulle sobivas keeles olevate subtiitritega.

 

– Filmikogu filme uuendatakse pidevalt, kuid kuna MTÜ Mondo rahastus sõltub täielikult projektimajandusest, ei pruugi uuenemine toimuda kõigile sobivas tempos. Palume olla mõistvad.

 

– Selleks, et filmikogu uuendamine saaks jätkuda, korjame me pidevalt filmide vaatamise statistikat s.t. oleme huvitatud paljude inimesteni meie filmid reaalselt jõuavad. Ehk siis kui olete huvitatud meie filmide näitamisest, palume pärast täita ka tagasisideankeet, mis asub SIIN.

 

-Naudi filme! 🙂